Durys ir spynos - pagrindinė būsto vieta, pro kurią dažniausiai patenka vagys
Pradinis > Spynų ir durų saugumas

Spynų ir durų saugumas

Duris atidaryti yra saugiau, įsitikinus apsilankančiųjų tikslais, pvz., ar neapsimeta tarnybų atstovais, ir pan. Duris atidaryti yra saugiau, įsitikinus
apsilankančiųjų tikslais, pvz., ar neapsimeta
tarnybų atstovais, ir pan.

Sprendžiant iš nukentėjusių nuo įsilaužimų Kauno miesto ir Kauno apskrities gyventojų kreipimųsi į mus bei pranešimų spaudoje ir policijos suvestinėse, - įsilaužimų kiekis į butus sparčiai didėja, o pro nesaugias duris patenkantys vagys tampa išradingesni ir geriau pasirengę.

Nesaugias durų spynas „profesionalūs“ vagys gali atrakinti per kelias minutes, be ryškesnių išorinių durų ir spynų sugadinimo pėdsakų.

Tačiau dažniausiai spyna sugadinama, ir ją būtina ne taisyti, bet keisti.

Todėl pasirūpinti patikima durų bei spynų kokybe ir saugumu turėtų būti kiekvieno šeimininko vienas svarbiausiųjų savo būsto ir šeimos saugumo tikslų.

Įsilaužimas pro vieno daugiabučio duris - rimtas signalas visiems daugiabučio gyventojams Įsilaužimas pro vieno daugiabučio duris –
rimtas signalas visiems daugiabučio gyventojams

Persikėlus gyventi į kitą būstą, jame jaučiamasi saugiau, pasikeitus duris ir spynas arba - nors spynas.

Nes pasitaiko daugiabučių, kurių keliems butams būna įstatytos tos pačios arba labai panašios durys bei spynos, ir tai palengvina vagims patekti į kelis butus per labai trumpą laiką.

Tačiau nereiškia, kad, kad, pasikeitus naujo būsto spyną, galima jaustis labai ramiai, jei būsto vagys aplanko kaimynų butą.

Nors vienas įsilaužimas daugiabutyje pro nesaugias buto duris ar spyną - tai rimtas signalas padidinti savo budrumą ir susirūpinti savo buto durų ir spynų saugumu.

Kitos būsto saugumo rizikos aplinkybės

Įsilaužimas pro vieno daugiabučio duris - rimtas signalas visiems daugiabučio gyventojams Įsilaužimas pro vieno daugiabučio duris – rimtas signalas visiems daugiabučio gyventojams

Įsilaužimams dažnai vagys rengiasi iš anksto - ties numatytu apiplėšti būstu, o ypač - jo durimis, gali „dirbti“ žvalgyba, stebėtojai. Todėl svarbu laiku į tai atkreipti dėmesį.

Pastebėjus be tikslo slankiojančius nepažįstamus asmenis, susidomėjusius durimis ar - juo labiau - klibinančius rankenas ir „tikrinančius“ durų spynų patikimumą, - siūlome nedelsiant reaguoti pagal situaciją.

Patyrusiųjų durų ir spynų remonto meistrų patirtis sako, kad besisukinėjančiųjų nepažįstamųjų ties butų durimis pagrindinis tikslas - apžiūrėti atrakintų durų spynas. Todėl nepatartina atidaryti durų nepažįstamiems, „ne čia“ pataikiusiems“, be aiškaus tikslo asmenims.

Pasidomėti durų ir spynų bei papildomų saugumo priedų naujesnėmis, pastoviai tobulėjančiomis technologijomis ir pagal poreikius atnaujinti duris bei spynas arba pakeisti į saugesnes.

Durų remontas Kaune Spynų keitimas, spynų ir durų remontas Vilniuje Durų remontas Vilniuje