Avarinis durų atidarymas

Netekus vilties atrakinti savo duris
svarbu prisiminti,
kad yra tokia paslauga – avarinis durų atidarymas

Durys užsitrenkė, o raktus pamiršote savo būsto viduje? Spynoje užstrigo arba nulūžo raktas? „Kažkas“, gal būt, neteisėtai pakeitė teisėto Jūsų būsto durų spyną? Su neatrakinamų savo būsto ar ofiso durų problema tenka susidurti dažnam gyventojui – tokią išvadą daro mūsų avarinio durų atidarymo meistrai iš savo ilgamečio darbo, perkopusio jau du dešimtmečius, patirties.

Avarinis plastikinių durų avarinis atidarymas

Avarinis plastikinių durų avarinis atidarymas

Avariniu būdu atidarome visas Lietuvoje naudojamas duris su visomis jų spynomis

Visais durų spynos neatrakinimo įprastu būdu atvejais, kuomet nepavyksta įeiti į savo namus ar ofisą, patariame nepanikuoti, nusiraminti, ir išsyk paskambinti mūsų avarinio durų atidarymo meistrams, dirbantiems šį darbą nuo 1999 m. Kauno miesto ribose neatrakinamą spyną atrakiname per 30 – 40 minučių nuo iškvietimo. Jei svarbu atrakinti dar skubiau, belieka kviesti gaisrininkus ir laužti duris.

Avarinio durų atidarymo specialistui dažniausiai paaiškėja, kas nutiko spynai, vien tik išgirdus problemą telefonu. Todėl pasirengia tikėtinų konkrečių problemų likvidavimui, taip sutaupydamas kliento ir savo laiką. Operatyviai spręsti avarinio durų atidarymo problemas leidžia vertinga patirtis, specializuoti įgūdžiai, profesionalumas. Avarinio durų atidarymo specialistai operatyviai ir sklandžiai sprendžia visų Lietuvoje naudojamų spynų problemas visų rūšių duryse.

Kuriais atvejais prireikia atidaryti duris avariniu būdu?

Durų spynoje užstrigęs arba sulūžęs raktas ar jo detalė yra viena dažniausių avarinio durų atidarymo priežasčių. Raktas lūžta, nes yra minkštesnio metalo, nei spyna (taip gaminama, kad nepažeistų spynos). Be to, dažniau sulūžta jau ne naujas raktas. Kartais užtenka specialiu pincetu ištraukti pasilikusią spynoje rakto dalį, o spyną atrakinti atsarginiu kitu raktu, ir durys jau atidarytos.

Avarinis atidarymas stiklinių ofiso durų su aliuminio rėmais

Avarinis atidarymas stiklinių ofiso durų su aliuminio rėmais

Realybė tokia, jog taip nebūna, kad spynai viskas gerai, rakina sklandžiai ir staiga – užstrigo. Dažniausiai spyna genda pamažu, kol vieną kartą sugenda neatrakinamai. Kaip ir visiems mechanizmams, spynoms taip pat yra numatyta veikimo trukmė. Daugeliui spynų yra skirtas apie 200 000 – 300 000 garantinis rakinimų ciklas (užrakinta-atrakinta). Spyna gali beviltiškai užsikirsti tiek iš vidaus, tiek iš išorės, kai svarbu kuo skubiau išvykti arba sugrįžti. Beje, spynos iš lauko pusės užstringa dažniau.

Spyna ar jos liežuvėlis ir spragtukas sulūžta dėl pakrypusių durų, kai šios dalys įstringa tarp durų staktos ir varčios. Tokiu atveju, atrakinus avariniu būdu duris, būtina šalinti krypstančiųjų durų priežastį ir duris įstatyti stabiliai ir teisingai. Vien tik spynos keitimas pakrypusiose duryse būtų beprasmis.

Pametus ar kitaip praradus raktą, būtina keisti spynų cilindrus arba šerdis, žiūrint, kokia spyna. Cilindrinės spynos cilindrą kartu su kitais raktais nepriklausomai nuo to, ar kiti šeimos nariai turi tą raktą ar ne. O ypač – jei kartu su raktais buvo prarasti ir dokumentai su būsto adresu. Bet kuriomis aplinkybėmis – neaiškiomis ar aiškiomis – pasigedus rakto ir nežinant, į kieno rankas tas raktas pakliuvo, būtų didelė rizika raktų nekeisti ir naudotis turimu atsarginiu raktu arba pasigaminti kitą tokį pat raktą. Ir… laukti, kol kažkas, gal būt, atsirakins Jūsų duris Jūsų prarastu raktu.

Plokštelinės spynos keičiama šerdis (ištraukiama fiziškai) arba spynos raktų kombinacija. Buvusi raktų kombinacija panaikinama (nusinulina), o spynos plokštelių konfigūracija prisitaiko prie naujojo rakto.

Atrakindami avariniu būdu duris ir keisdami spynos cilindrą arba šerdį nepadarome jokios žalos durims

Atrakindami avariniu būdu duris ir keisdami spynos cilindrą arba šerdį nepadarome jokios žalos durims

Užtrenkus netyčia duris arba „užsitrenkus joms pačioms“ situacijų būna daug labiau rizikingesnių ir pavojingesnių, nei galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Turint teisę įeiti į patalpą, tačiau neturint rakto, pvz. atrakiname duris būsto paveldėtojo prašymu. Naujai be rakto įgyto turto atveju durų atrakinimo metu dalyvauja antstolis arba policijos atstovas. Tokiu atveju prašoma asmens ir nuosavybės dokumentų. Jei nuosavybės, o kartais – ir asmens dokumentai yra patalpos viduje, jų paprašoma įėjus į patalpą.

Panaši avarinio durų spynos atrakinimo procedūra vyksta ir teisėto šeimos nario prašymu, kai spyna pakeičiama savavališkai, nesuderinus su kitais asmenimis, turinčiais nuosavybės teisę į tą būstą. Kai kuriais tokiais atvejais būtini asmens dokumentai ir nuosavybės įrodymai.

Durų spyną sugadinus vagišiams kartais būsto šeimininkas iš pirmo žvilgsnio net nepastebi nusikalstamo atrakinimo (tiksliau – įsilaužimo) pėdsakų, nes neteikia didesnės reikšmės, kad spyna atrakinama kažkaip kitaip. Tikroji priežastis aiškėja, tik pasigedus bute iš būsto dingusiųjų daiktų. Nusikalstamų spynų atrakinimo metodų sunkiai pastebimus požymius gali patvirtinti tik patyrę avarinio durų atrakinimo specialistai.

Ar po avarinio durų atidarymo reikia keisti spyną?

Ar po avarinio durų atidarymo spyną tenka keisti, ar ne – aiškėja konkrečiu atveju, priklausomai, dėl kokios priežasties teko atidaryti duris avariniu būdu ir kokia pačios spynos techninė būklė buvo iki šio atidarymo ir kokia liko atidarius. Mūsų patirtis tokia, kad atrakinus duris avariniu būdu, dažniau tenka spyną keisti, nei palikti tą pačią.

Atsakingai konstatuojame, kad kruopščiai ir atsargiai atrakindami durų spyną avariniu būdu, išsaugome visiškai nepažeistą nei durų staktą, nei varčios paviršių. Tačiau dėl atidarymo technologijų specifikos ne visada įmanoma išsaugoti tokios pat techninės būklės ir tinkamumo tolesniam naudojimui spynų. O ypač – jei duris tenka atidaryti avariniu būdu būtent dėl spynos gedimo, ir spyną keisti buvo laikas jau anksčiau.

Naujai spynai suteikiame gamintojo garantiją. Jei po avarinio durų atidarymo būsto šeimininko pageidavimu spyna lieka ta pati – jokių garantijų suteikti neįmanoma. Tai reikštų, kad po valandos gali pasikartoti ta pati problema.

Avarinio durų atidarymo kaina

Avarinis durų atidarymas – nuo 40 Eur (savaitgaliais ir švenčių dienomis gali kainuoti brangiau)

Spynos keitimas – nuo 40 Eur