Spynų ir durų saugumo priedai

Papildomi spynų ir durų priedai padidina pačių tvirčiausiųjų spynų ir durų saugumą

Kad tvirtos durys ir spynos būtų dar saugesnės ir patikimesnės, prie durų ir spynų tvirtinami įvairūs papildomo saugumo priedai. Šių padidinto saugumo priedų kaina dažnai yra simbolinė, lyginant su pačių durų ar jų spynų kaina, tačiau kiekviena konkreti jų saugumo funkcija yra labai svarbi.

Spynų saugumą padidinantys priedai

Spynų korpusų apsauga tvirta plokštele. Tai grūdinto plieno arba – dar stipresnė – grūdinto manganinio plieno plokštelė, sauganti spynos korpusą nuo pragręžimo. Pragręžti durų spyną be šių papildomo saugumo plokštelių įgudusiems butų vagišiams labai nesudėtinga. Juo labiau, kad spynos korpuso gręžimas praktiškai nepalieka akivaizdžiai pastebimų durų paviršiaus ar spynos pažeidimų.

Saugi skandinaviška spyna su papildoma cilindro apsauga nuo pragręžimo arba išmušimo

Saugi skandinaviška spyna su papildoma cilindro apsauga nuo pragręžimo arba išmušimo

Tačiau pragręžti durų spynų papildomo saugumo kietas plokšteles reikia specialios įrangos ir keliolika kartų daugiau laiko, nei spynoms be šių plokščių. Be to, padidinto saugumo spynų korpusų gręžimo darbai sukelia stiprų, toli girdimą garsą. Todėl įsibrovėliams patekti į svetimus butus nepastebėtiems sunkiau, ir jie dažniau renkasi paprastesnes, silpnesnes ir mažiau apsaugotas duris bei spynas.

Cilindrinės spynos sudėtingo profilio raktas su kortele, saugančia nuo nelegalių rakto kopijų. Tai reikštų, kad rakto kopijos be apsaugos kortelės techniškai pagaminti neįmanoma. Savu ruožtu, jei buto šeimininkas cilindrinės spynos rakto apsaugos kortelę pames, teks keisti spynos cilindrą.

Durų saugumą padidinantys priedai

Šarvo durys su skirtingomis spynomis

Šarvo durys su skirtingomis spynomis

Durų saugumo priedus parenkame pagal konkrečią durų paskirtį, jų saugumo ir priešgaisrines charakteristikas, pačių durų ir jų aplinkos stilių bei gyventojų poreikius.

Dvi ar daugiau visiškai skirtingos spynos

Skirtingų konstrukcijų ir gamintojų spynos – cilindrinė ir plokštelinė – duris apsaugos labiau, nei viena, nors ir labai tvirta, spyna.

Galimi įsilaužėliai, bandydami įveikti kelias skirtingas spynas, visada užtruks ilgiau, nei išlauždami vieną durų spyną arba dvi vienodas spynas. Todėl labiau tikėtina, kad rinksis mažiau apsaugotas duris, prie kurių užtruks trumpiau.

Šarvuotos durys beveik visos gaminamos su dviguba spyna: viena – seifinis plokščias raktas, neapsaugotas nuo nelegalios kopijos, o kitas – cilindrinės spynos raktas su apsaugančia nuo nelegalios rakto kopijos kortele.

Nuotraukoje: viršuje – aukštos kokybės itališka plokštelinė spyna MOTTURA; po ja – durų skląstis „naktinukas“, esantis tik vidinėje durų pusėje, todėl atrakinti iš lauko pusės galimybių nėra; žemai – tvirta cilindrinė spyna su strypais.

Elektroninė durų akutė – populiarus ir nepamainomas durų saugumo priedas

Elektroninė akutė yra durų akutės vietoje įstatyta kamera su galimybe prijungti prie interneto. Todėl bet kuriuo paros metu tiesiog kompiuteryje ar išmaniajame telefone galima pasižiūrėti, kas atėjo prie jūsų durų. Matyti lauko arba buto durų aplinką galima net jei esate tuo metu išvykę ar dėl kitų priežasčių negalite prie jų prieiti arba tiesiog nenorite, kad už durų stovintys žmonės girdėtų Jūsų žingsnius.

Elektroninės akutės ekrane iš vidinės durų pusės matomas aiškus vaizdas plačiame matymo lauke ir dideliu kampu, todėl aiškiau, kada ir kam atidaryti duris

Elektroninės akutės ekrane iš vidinės durų pusės matomas aiškus vaizdas plačiame matymo lauke ir dideliu kampu, todėl aiškiau, kada ir kam atidaryti duris

Elektroninė akutė su skambučiu išorinėje durų pusėje perduoda vaizdą į vidinėje durų pusėje pritvirtintą ekraną arba į išmaniąją IT įrangą

Elektroninė akutė su skambučiu išorinėje durų pusėje perduoda vaizdą į vidinėje durų pusėje pritvirtintą ekraną arba į išmaniąją IT įrangą

Elementari ir vis dar populiari durų akutė padidina būsto saugumą labiau, palyginus su durimis be jokios akutės

Elementari ir vis dar populiari durų akutė padidina būsto saugumą labiau, palyginus su durimis be jokios akutės

Kokie yra modernių elektroninių akučių privalumai ir galimybės?

  • Naktinis matymas infraraudonųjų spindulių šviesoje, todėl tamsa nėra kliūtis.
  • Platus matymo kampas.
  • Patogus LCD ekranas vidinėje durų pusėje.
  • Galimybė įrašyti vaizdą bei garsą ateičiai.
  • Automatinis fotografavimas lankytojui paspaudus durų skambutį.
  • Elektroninė durų akutė neaplyginamai daugiau padidina saugumą nei paprasta akutė.
  • Elektroninių akučių energijos šaltinis yra paprastos AAA baterijos, o naujausias akutės kartą per pusę metų galima pakrauti iš elektros tinklo, prijungus tuo pačiu mobiliojo telefono laidu su pakrovėju. Akutėje integruotas indikatorius parodo, kada įkrovimas mažėja arba baigiasi.
  • Elektroninių akučių yra neaukšta ir visiems prieinama kainą (nuo ~30 Eur).

Būsto saugumą padidina net pati paprasčiausia durų akutė, nes ir ji padeda atpažinti, kas vyksta už būsto durų. Jei svečias nekviestas ir nepageidaujamas – geriau durų neatidaryti.

Telefonspynė – saugi ir patogi nuotolinio durų atidarymo galimybė

Telefonspynės (domofonai) yra durų spynos su integruotu telefonu. Telefonspynių keitimas yra viena iš keleto mūsų ilgalaikių specializacijų spynų keitimo srityje. Keičiame senas, morališkai pasenusias koduojamas laiptinių spynas į naujas telefonspynes ir išmaniąsias spynas ties daugiabučių namų laiptinių durimis bei kitose praėjimo kontrolės vietose. O naujuose butuose bei namuose įrengiamos telefonspynės arba išmaniosios spynos išsyk.

Telefonspynė šiais laikais yra labai populiari ir paklausi ypač tarp daugiabučių namų gyventojų, nes ji yra ir saugesnė, ir ja naudotis daug patogiau nei koduojama spyna. Atėjęs svečias prie durų gali paskambinti iš telefonspynės į tame būste esantį susietą telefoną. Atsiliepęs būsto savininkas arba kitas šeimos narys gali įsitikinti, ar svečias laukiamas ir nuotoliniu būdu gali laiptinės durų spyną atrakinti ir svečią įsileisti arba – neatrakinti ir neįleisti.

Moderniosios telefonspynės, arba domofonai, dažnai turi ne tik garso, bet ir vaizdo pokalbio galimybę, o atsiliepti galima ne tik specialiu pulteliu namuose, bet net ir mygtukiniu mobiliuoju telefonu, nesvarbu, kur bebūtumėte. Šią saugumo priemonę galima integruoti ir į bendrą namų apsaugos sistemą, jei tokia yra, dar labiau praplečiant galimybes ir padidinant būsto saugumą.

Telefonspynė su vaizdo galimybe matyti renkančiojo Nr. asmens veidą

Telefonspynė su vaizdo galimybe matyti renkančiojo Nr. asmens veidą

Priešiškėliminiai durų kaiščiai neleidžia iškelti durų net nupjovus durų vyrius

Priešiškėliminiai durų kaiščiai neleidžia iškelti durų net nupjovus durų vyrius

Kiti populiarūs durų saugumo priedai:

Priešiškėliminiai durų kaiščiai, didinantys šarvuotų ir medinių durų saugumą. Su šiais kaiščiais neįmanoma durų iškelti net nupjovus jų vyrius.

Papildomi durų skląsčiai – „naktinukai“. Šie skląsčiai montuojami tik iš vidinės durų pusės, ir juos užsklendus, visiškai nesimato iš lauko durų pusės. Žinant, kad iš lauko pusės atrakinti durų neįmanoma, būsto gyventojai jaučiasi psichologiškai saugiau ir dieną, ir naktį. Svarbu atsižvelgti, ar patalpoje nėra mažų vaikų ar garbaus amžiaus sunkiai vaikštančių neįgaliųjų šeimos narių. Tokiu atveju išėjus nors trumpam iš būsto, jie gali užsirakinti; kol patys neatrakins – įeiti neįmanoma. Jei „naktinukas“ buvo įmontuotas anksčiau ir pasikeitus aplinkybėms tampa nereikalingas, jį galima atjungti.

„Antipanikai“ montuojami ties avarinio išėjimo durimis

„Antipanikai“ montuojami ties avarinio išėjimo durimis

Avarinio išėjimo durų „antipanikai“– gaisro ar kito pavojaus atveju durys atidaromos tik nutraukus sumontuotą specialų įrenginį. „Antipanikai“ yra privaloma visuomeninės paskirties patalpoms.

Durų pritraukėjai, arba ribotuvai – populiarus, patogus durų priedas, neleidžiantis palikti atvirų durų, jeigu jų neuždaro pro jas išeinantis arba įeinantis žmogus. Šie pritraukėjai yra privalomi naujai statomų daugiabučių namų laiptinių durims. Pakeistiems laiptinių lauko durims pritraukėjams, arba ribotuvams, suteikiame 2 (dviejų) metų garantiją.

Durų sandarinimo tarpinės, užsandarinančios duris, sulaiko šilumą. Priešgaisrinės, priešdūminės tarpinės didina saugumą gaisro atveju, sulaikydamos dūmus. Per ilgesnį laiką visos durų tarpinės susidėvi, suplyšta ir būtina keisti į naujas.

Durų ir spynų saugumo priedų kaina

Priedų pavadinimai Kaina Eur – nuo
Spynų korpusų apsaugos tvirta plokštelė 20
Cilindrinis sudėtingo profilio raktas su kortele 40
Spynos 40
Paprasta durų akutė 10
Elektroninė durų akutė 30
Telefonspynė (domofonas) 300
Durų pritraukėjas (ribotuvas) 50
Durų skląstis (naktinukas) 30
Priešiškėliminiai durų kaiščiai (1 vnt.) 10
Avarinio išėjimo durų „antipanikai“ 70
Durų sandarinimo tarpinės 10

Kurie spynų bei durų saugumo priedai labiausiai tiktų būtent Jūsų durims, siūlome pasitarti su patyrusiu mūsų meistru.