Spynų ir durų saugumas

Nesaugios spynos yra pagrindinė būsto vieta,
pro kurią patenka vagys

Sprendžiant iš nukentėjusių nuo įsilaužimų gyventojų kreipimųsi į mus bei pranešimų spaudoje ir policijos suvestinėse, įsilaužimų kiekis į butus nemažėja, o pro nesaugias duris patenkantys vagys tampa išradingesni ir geriau pasirengę.

Duris atidaryti yra saugiau įsitikinus apsilankančiųjų tikslais, pvz., ar jie neapsimeta tarnybų atstovais, ir pan.

Duris atidaryti yra saugiau įsitikinus apsilankančiųjų tikslais, pvz., ar jie neapsimeta tarnybų atstovais, ir pan.

Spyna ir durys – vienas svarbiausių būsto saugumo garantų ir tuo pačiu – viena dažniausių vietų, pro kurią patenka ir nekviesti „svečiai“ su nedorais tikslais. Jei spyna yra nesaugi – vadinasi, nesaugios ir durys. O tuomet – jos „atviros“ vagišiams, numačiusiems ar suplanavusiems apvogti būstą. Nesaugias bet kurių durų spynas „profesionalūs“ vagys gali atrakinti per kelias minutes, nepalikdami akivaizdžių durų ir spynų sugadinimo pėdsakų. Tačiau iš tikrųjų spyna dažniausiai sugadinama, ir ją būtina ne taisyti, bet keisti.

Todėl spynų ir durų gedimai yra labai rimta problema, reikalaujanti itin skubaus sprendimo ir profesionalios meistrų pagalbos. Pasirūpinti patikima durų bei spynų kokybe ir saugumu turėtų būti kiekvieno šeimininko vienas svarbiausiųjų savo būsto ir šeimos saugumo tikslų.

Įsilaužimas pro vieno daugiabučio duris – rimtas signalas visiems daugiabučio gyventojams

Įsilaužimas pro vieno daugiabučio duris – rimtas signalas visiems daugiabučio gyventojams

Persikėlus gyventi į kitą būstą, jame jaučiamasi saugiau, pasikeitus duris ir spynas arba – nors spynas. Nes pasitaiko daugiabučių, kurių keliems butams būna įstatytos tos pačios arba labai panašios durys bei spynos, ir tai palengvina vagišiams patekti į kelis butus per labai trumpą laiką.

Tačiau nereiškia, kad, kad, pasikeitus naujo būsto spyną, galima jaustis labai ramiai, jei būsto vagys aplanko kaimynų butą. Nors vienas įsilaužimas daugiabutyje pro nesaugias buto duris ar spyną – tai rimtas signalas padidinti savo budrumą ir susirūpinti savo buto durų ir spynų saugumu.

Kitos būsto saugumo rizikos aplinkybės

Įsilaužimams dažnai vagys rengiasi iš anksto: ties numatytu apiplėšti būstu, o ypač – ties jo durimis, gali „dirbti“ žvalgyba, stebėtojai. Todėl svarbu laiku į tai atkreipti dėmesį.

Pastebėjus be tikslo slankiojančius nepažįstamus asmenis, susidomėjusius durimis arba, juo labiau – klibinančius rankenas ir „tikrinančius“ durų spynų patikimumą, siūlome nedelsiant reaguoti pagal situaciją.

Patyrusiųjų durų ir spynų remonto meistrų patirtis sako, kad besisukinėjančiųjų nepažįstamųjų ties butų durimis pagrindinis tikslas yra apžiūrėti atrakintų durų spynas. Todėl nepatartina atidaryti durų nepažįstamiems, „ne čia“ pataikiusiems“, be aiškaus tikslo asmenims.

Siekiant didesnio saugumo, būsto savininkui rekomenduojame pasidomėti durų ir spynų bei papildomų saugumo priedų naujesnėmis, pastoviai tobulėjančiomis technologijomis ir pagal poreikius atnaujinti duris bei spynas arba pakeisti į saugesnes.

Verta žinoti, kad apsisprendus pirkti saugesnę spyną arba iškilus netikėtų klausimų pirkimo metu verta pasitarti su patyrusiu spynų keitimo ir remonto meistru. Tuomet labiau tikėtina, kad nusipirksite tinkamą spyną. Nes ne spynų specialistas gali net neatkreipti dėmesio į „kažkokį nežymų“ spynos neatitikimą numatytajam, o profesionalus spynų meistras įvertina spynos tinkamumą bei kokybę objektyviai ir tuoj pat.

Vagys lengviau atrakina anksčiau įsidėmėtas atvertų durų spynas

Vagys lengviau atrakina anksčiau įsidėmėtas atvertų durų spynas