Išmanioji spyna atveria daugybę galimybių,
apie kurias anksčiau net nesvajota
Išmaniosios spynos – kas tai yra?
Išmaniosios spynos dar kartais vadinamos elektroninėmis spynomis. Išmaniosios spynos, panašiai kaip ir išmanieji telefonai, gali prisijungti prie interneto ir naudoti jį padidintam saugumui bei naudotojo patogumui. Pavyzdžiui, nebūdami namie galite iš bet kurios pasaulio vietos bet kuriuo metu pasitikrinti internetu, ar spyna yra atrakinta, ar užrakinta. Tad klausimas, „ar nepamiršau užrakinti durų“ nerimo nebekels.
Šarvo durų išmaniosios elektroninės spynos, atpažįstančios pirštų atspaudus ir valdomos mobiliuoju telefonu. Centre – lauko išmanioji spyna, atspari vandeniui ir kitiems aplinkos poveikiams.
Kaip ir išmanieji telefonai, išmaniosios spynos gali turėti daugybę įvairių funkcijų, priklausomai nuo konkretaus modelio ir gamintojo. Tačiau beveik visos išmaniosios elektroninės spynos turi šias pagrindines savybes:
- Neturi rakto. Daugelis išmaniųjų spynų rakinamos skaičių kodu, kurį galima bet kada pakeisti.
- Užraktas valdomas elektronika, atpažįstančia pirštų atspaudą, bet ne rankiniu būdu sukant raktą. Į išmaniosios spynos atmintį galima įvesti visų šeimos narių kiekvieno po kelių pirštų atspaudus netikėtiems atvejams, pvz., pirštą susižeidus ar pan.
- Valdymas internetu per išmanųjį telefoną. Išmaniąją spyną galima ne tik atrakinti ar užrakinti, bet ir matyti, kas kada išėjo ar įėjo.
- Pranešimai į telefoną. Išmaniosios spynos gali automatiškai jums pranešti, kada yra atrakinamos ar užrakinamos, pavyzdžiui, jei būdami darbe norite žinoti, kada vaikai grįžta iš mokyklos. Arba – jei į patalpą įeina „nekviestas“ svečias.
- Išmaniųjų elektroninių spynų yra ženkliai sudėtingesnė užrakto konstrukcija, apsauganti nuo įsilaužimo visrakčiais.
- Išmanioji spyna pati save apšviečia tamsoje, tad paprasta naudotis ir naktį, matosi visi skaičiai.
- Išmaniosioms spynoms nereikia elektros instaliacijos ir jokių laidų.
- Išmaniąją elektroninę spyną galima integruoti į kitas saugumo sistemas, pvz., vaizdo kameras, signalizaciją ir kt. Pavyzdžiui, galima nustatyti, kad spyna automatiškai užsirakintų, kai judesio davikliai pastebi judėjimą.
- Išmaniosios spynos yra labai atsparios temperatūrų svyravimams, kai kurios pritaikytos naudojimui nuo -35 iki +70 C išorinėje lauko durų pusėje ir nuo -10 iki +70 C vidinėje durų pusėje.
- Šios spynos gali turėti tik piršto atspaudą arba tik kodą, arba abu.
Šarvo durų išmanioji elektroninė spyna su integruotu skambučiu atitinka aukščiausius saugumo ir kokybės standartus
Kuriais atvejais Jums reikalinga išmanioji elektroninė spyna?
Išmaniosios spynos suteikia žymiai didesnį saugumą, lyginant su įprastomis, todėl pasirinkę jas niekada neprašausite. Išmaniąsias spynas ypač rekomenduojame:
- Žmonėms, laikantiems atsarginį raktą po kilimėliu ar gėlių vazone.
- Esant šeimoje daugiau žmonių nei raktų.
- Dažnai pamirštantiems raktą namuose.
- Dažnai išvykstantiems ilgesniam laikui iš namų, kai namuose reikia palaistyti gėles ir apskritai prižiūrėti butą.
Išmanioji spyna, valdoma išmaniuoju telefonu, – tai saugumas, patogumas, operatyvumas
- Išvykę iš namų dažnai galvojate, ar nepamiršote užrakinti durų, todėl tenka grįžti pasitikrinti; kartais nuogąstavimai pasitvirtina. Išmaniųjų spynų galimybės leidžia iš bet kurios pasaulio vietos įsitikinti, ar durų spyna užrakinta. Tai apsaugo nuo stresų ir taupo Jūsų laiką.
- Tomis pačiomis durimis naudojasi daug žmonių, todėl dažnai reikia perduoti raktus naujiems vartotojams ir pasiimti iš ankstesniųjų. Pavyzdžiui, ofise, sandėliuose, didelės šeimos name, nuomojamame būste ir panašiai. Nereikia aiškinti, kokia tai didelė saugumo skylė, jei kaskart nebus keičiamos spynos su raktais. Paprastųjų cilindrinių spynų galima keisti patį cilindrą (šerdelę), o plokštelinių spynų galima keisti šerdį arba perkoduoti spyną kitai raktų kombinacijai. Išmaniosios spynos išsprendžia visas šias problemas, nes raktai „keičiami“ išmaniajame telefone ir bet kuriuo atveju padidina saugumą.
Išmanioji elektroninė spyna – be raktų, be kortelių, be slaptažodžių, nes raktas – Jūsų piršto atspaudas
Jei manote, kad vien tik pliusų nebūna, tai išmaniosios spynos gali būti išimtis
Kaip ir dėl kiekvienos naujovės, žmonėms dažnai kyla abejonių, ar išmaniosios spynos nesukels daugiau problemų, nei duos naudos. Atsakymas vienareikšmiškas: gerų gamintojų gerų spynų galimybės, dar visai neseniai laikytos utopinėmis, problemų nesukelia.
Išsklaidydami galimas abejones, atsakome į dažniausiai kylančius klausimus.
- Kas bus, jei išseks baterija? – Dauguma spynų praneša iš anksto telefono ekrane, kad jau laikas keisti bateriją. Bet visgi, jei laiku nepakeista baterija išsikrautų, spyna lieka tokioje būsenoje, kokioje buvo – atrakinta arba užrakinta. Elektronika jos valdyti nebegalima. Jei esate viduje, tereikia pakeisti baterijas, ir vėl viskas veiks. Jei esate lauke, įeiti į vidų vis dar galima naudojant specialų raktą tokiems atvejams.
- Kas bus, jei dings internetas? – Spyną vis dar galima valdyti skaičių pulteliu, tačiau su internetu susijusios funkcijos tuo metu neveiks.
- Ar išmaniosios spynos tinka visoms durims? – Konkreti spyna gali būti pritaikyta konkrečiai durų kategorijai, tačiau yra ir universalių išmaniųjų elektroninių spynų, tinkančių daugeliui durų.
- Ar išmaniosios spynos taisomos? – Taip, išmaniosios spynos, kaip ir bet kuri elektroninę įranga, nėra amžina, ir kartais tenka taisyti. Garantiniu 3-jų metų laikotarpiu išmaniosios spynos taisomos nemokamai garantiniame rašte numatytomis sąlygomis.
Išmaniųjų spynų montavimo į duris kaina
Keičiant paprastąją spyną į išmaniąją, paprastąją išmontuojame, o išmaniąją jos vietoje įmontuojame. Darbai vyksta toje pat vietoje, prie keičiamos spynos durų, nepadarius durims jokios žalos ir nepažeidus jų paviršiaus. Šių darbų kaina nuo 50 Eur, priklausomai nuo išmontuojamų spynų sudėtingumo ir darbų apimties.
Kilus klausimų dėl išmaniųjų spynų, prašome su mumis susisiekti. Konsultacija nemokama.